1  |  0

موظف به همکاری با زیست بوم دانش بنیان کشور هستیم

موظف به همکاری با زیست بوم دانش بنیان کشور هستیم

امیر مجید فخری در نخستین نشست رویداد اطلاعات مکانی ایران ژئو در دانشگاه اراک اظهار کرد: زیرساخت و توسعه هر کشوری منوط به داشتن اطلاعات مکانی است و همه مخاطرات طبیعی، ساخت و سازها، توسعه راه‌ها و شهرها منوط به داشتن اطلاعات مکانی دقیق و صحیح به هنگام است، بنابراین داشتن تجهیزات مرتبط با آن برای کشور بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به سابقه ۱۰۰ ساله این سازمان در حوزه اطلاعات مکانی، ادامه داد: فلسفه این نشست را حضور داشتن در فضای فناوری روز و همکاری با زیست بوم دانش بنیان کشور است و به سبب استقبال و حمایت استانداری و دانشگاه اراک باید بتوانیم خدمات متنوع سازمان جغرافیایی را در این استان فراهم کنیم.
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با اشاره به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، افزود: طبق این شعار موظف هستیم به صورت جدی وارد حوزه‌های دانش بنیان شویم.
فخری بیان کرد: نوع عملکردی که ما در گذشته داشته‌ایم نمی‌تواند ما را با فضای فناوری روز همراه کند و گذر از گلوگاه‌های فناوری کشور با همکاری و همیاری دانشگاه‌ها و فضای‌های علمی کشور محقق می‌شود. سازمان جغرافیایی کشور از سالهای گذشته وارد فضای همکاری با دانشگاه‌ها شده است و تلاش می‌کنیم، سرعت دستیابی به فناوری افزایش یابد چراکه چرخه عمر محصولات کاهش یافته است.
وی عنوان کرد: پیش از این محصولی در بازار ۳۰ تا ۴۰ سال متقاضی داشت اما امروز محصولی که تولید می‌شود در کوتاه‌ترین زمان دیگر قابل استفاده نیست و به سرعت مشتری خود را از دست می‌دهد.
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تصریح کرد: شیوه‌های مختلفی در مجموعه وزارت دفاع برای حمایت از رساله‌های دکتری و پسادکتری و پروژه‌های بدیع، نوظهور و پروژه‌های گلوگاهی و نخبگی و کسر خدمت در دستور کار قرار دارد و این سازمان فرصت‌های مطالعاتی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از زیست بوم‌های فناوری کشور و همکاری با استارت آپ ها را نیز دنبال می‌کند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com