0  |  0

اگر شرکت‌های خلاق نیاز به قانون داشته باشند مجلس دریغ نمی‌کند

اگر شرکت‌های خلاق نیاز به قانون داشته باشند مجلس دریغ نمی‌کند

محمد صفری ملک میان نماینده مردم از حوزه انتخابیه املش و رودسر در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: در راستای راهبرد تمدن ایرانی، اسلامی، ملت ما باید با توجه به تاریخ، داشته‌ها و نیروی انسانی و منابع فرهنگی که در اختیار دارد، نگاهی آینده محور داشته باشد. ما در تمدن اسلامی، دوره‌های پرشکوهی از زایش و اختراعات را تجربه کرده‌ایم که دانشمندان و مخترعان پرشماری به جهان عرضه کرده است. این ظرفیت وجود دارد که بر اساس این چهارچوب‌های بومی و داخلی، زیست‌بوم فناورانه خود را دوباره بازآفرینی و تکمیل کنیم.
وی افزود: مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر لزوم توسعه زیرساخت‌های خلاق و فناورانه در کشور دارند. یکی از مهمترین بازیگران این زیست‌بوم نوآورانه نیز، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌ها هستند. ما در سال‌های اخیر با اهتمام نهاد‌های مانند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری توانسته‌ایم تجربه‌ای نوپدید در زمینه توسعه صنایع نرم و خلاق ایجاد کنیم. با توجه به ظرفیت‌های عظیم کشور، تلاش‌ها در این زمینه باید مضاعف گردد. ورود هر چه بیشتر جوانان نخبه، مومن و فناور به عرصه دانش‌بنیانی و خلاق کشور، پویایی بیشتر اقتصاد، تولید و صنعت را در پی خواهد داشت.
صفری ملک میان با اشاره به نامه مهم مقام معظم رهبری به سران قوا برای تقویت هر چه بیشتر شرکت‌های خلاق گفت: بسیاری از کشور‌های در حال توسعه و توسعه یافته، صنایع بومی و فرهنگی خود را به عنوان یکی از محور‌های اصلی پیشرفت قرار داده‌اند. ما نیز باید با توجه به مختصات، فرهنگی، ملی و دینی کشور خودمان، اکوسیستم اقتصاد دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق را مورد حمایت حداکثری قرار دهیم. همه مدیران کشور نیز در هر دستگاه و نهادی که هستند باید بخشی از توان و انرژی خود را به حمایت از شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان تخصیص دهند.
این نماینده مردم گفت: در مجلس نیز قوانین خوبی در این حوزه تصویب شده است. البته بدیهی است که این نهاد آمادگی دارد تا هم در حوزه تقنینی و هم حوزه نظارتی، حمایت بی‌دریغ خود را پشتیبان این جوانان خلاق و فناور قرار دهد. این شرکت‌ها به انواع بسته‌های حمایتی نیاز دارند، تسهیلات ارزان قیمت، معافیت‌های مالی، گمرکی، حمایت‌های سازمانی و نظایر آن از جمله نیاز‌های شرکت‌های نوپا و نوآور هستند. اگر در مسیر تخصیص این حمایت‌ها نیاز به تصویب قوانین جدید باشد، مجلس قطعاً در چهارچوب قانون، همکاری خواهد کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: snn.ir
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com