0  |  0

پارک فناوری سلامت مازندران راه‌اندازی می‌شود

پارک فناوری سلامت مازندران راه‌اندازی می‌شود

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اخذ مجوز برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت استان مازندران خبر داد و گفت: این مجموعه در ساری ساخته می‌شود.
دکتر پدرام ابراهیم نژاد ‌در گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری کلان منطقه یک کشور، افزود: پارک فناوری سلامت مازندران در ساری و در زمین هفت هکتاری در جاده دریا ساخته می‌شود.
وی ادامه داد: با راه‌اندازی این پارک مشکل کمبود فضای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان برطرف می‌شود و مطمئنا شاهد افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور خواهیم بود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از در حال اجرا بودن برج فناوری به عنوان یکی از زیرساخت‌های حوزه فناوری سلامت مازندران نام برد و گفت: این طرح با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در حال ساخت است که پس از بهره‌برداری در اختیار شرکت‌های فناور قرار می‌گیرد.
دکتر ابراهیم نژاد، مشکل موجود در امر تحقیقات را فاصله میان فناوری و تولید علم عنوان کرد که صنایع همدلی را با دانشگاه ندارند.
وی ادامه داد: سه درصد بودجه تحقیقات دانشگاه به کتابخانه اختصاص داده شد که سالانه کتاب‌های زیادی خریداری می‌شود و نیاز است منابع اطلاعاتی به‌روزرسانی شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کتابخانه مرکزی به متراژ بیش از هشت هزار متر مربع در حال ساخت است.
گردهمایی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه یک کشور با حضور معاونان تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، بابل، گیلان، گلستان، شاهرود و سمنان در ساری برگزار شد.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز در این گردهمایی حضور دارد و طی آن نیازها و توانایی‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بررسی می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com