0  |  0

مشکلات بانکی در صدر مشکلات تولیدکنندگان

مشکلات بانکی در صدر مشکلات تولیدکنندگان

سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت که ۵۴ درصد از درخواست‌های تولیدکنندگان به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مربوط به امور بانکی بوده که ۵۱ درصد آن اجرایی شده است، ۲۹ درصد در دست اجرا، ۱۳ درصد قابلیت اجرا ندارد و ۵.۳ درصد آن را متقاضی پیگیری نکرده است.
رضا سعیدی، با بیان اینکه در نیمه اول امسال ۲۸۲ مورد مصوبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تصویب شده، گفت: در ۱۰۵ جلسه این کارگروه در مدت یاد شده ۳۷۴ شرکت یا واحد تولیدی حضور داشتند که ۴۳۸ درخواست را به دبیرخانه ستاد تسهیل ارائه کردند. از این تعداد درخواست، ۱۵۵ مورد مربوط به امور بانکی، ۲۹ مورد زیرساخت، ۱۲ مورد انرژی، یک مورد تامین مواد اولیه، ۳۴ مورد مالیات و ۲۴ مورد تامین اجتماعی بوده است.
به عبارت دیگر به گفته وی ۵۴ درصد از درخواست‌ها مربوط به امور بانکی بوده که ۵۱ درصد آن اجرایی شده است، ۲۹ درصد در دست اجرا، ۱۳ درصد قابلیت اجرا ندارد و ۵.۳ درصد آن را متقاضی پیگیری نکرده است.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت همچنین گفت که درزمان تصویب هر مصوبه، زمان خاصی برای آن تعریف می‌شود که باید در همان وقت اجرا شود. درصورت اجرایی نشدن، پرونده متقاضی به خبرگان این موضوع که متشکل از سه نفر از حوزه بانکی، دو نفر بخش خصوصی و یک نفر از وزارت کشور هستند، ارجاع می‌شود. بعد از زمان تعیین شده کمیته نظارت و پیگیری که متولی آن حوزه اقتصادی استانداری است، با حضور متقاضی و دبیرخانه پرونده را بررسی می‌کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com