1  |  0

باخت ۱۰۰ میلیاردی ثروتمند‌ترین فرد جهان

باخت ۱۰۰ میلیاردی ثروتمند‌ترین فرد جهان

ارزیابی‌ها حاکی از آن است که ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، در فاصله کمتر از یک سال ۱۰۰ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داده است.
فوربس اعلام کرده که بر اساس محاسبات انجام شده ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت تولید خودروهای برقی تسلا و عنوان‌دار پولدارترین فرد جهان، به خاطر کاهش ارزش سهام تسلا ۳۵ درصد از ثروتش را از دست داده است.
به عبارت دیگر در روز ۴ نوامبر سال گذشته ثروت خالص ایلان ماسک ۳۲۰ میلیارد دلار بود که این رقم در ۲۰ اکتبر سال جاری به ۲۰۹ میلیارد دلار سقوط کرده است.
فقط طی ماه جاری ۲۸ میلیارد دلار از ثروت ماسک به باد رفته است.
مت مالی، کارشناس ارشد مؤسسه مشاور سرمایه‌گذاری میلر تاباک، معتقد است که وی خودروهای گران‌قیمت می‌فروشد بنا بر این رکود اقتصادی برای کارش خوب نیست.
فوربس در گزارش خود آورده که اقدام جنجالی ماسک در خرید سهام توئیتر و فروش سهام تسلا برای این منظور، سهامدارانی که معتقدند وی غیر مسئولانه عمل کرده و پول اضافه پرداخت می‌کند را نسبت به ماسک ناامید کرده است.
با وجود به باد رفتن ۱۰۰ میلیارد دلار از ثروتش اما ایلان ماسک همچنمان ثروت‌مند ترین فرد جهان است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com