1  |  1

خسارت اختلال در زنجیره تامین جهانی چقدر است؟

خسارت اختلال در زنجیره تامین جهانی چقدر است؟

یک پژوهش جالب نشان می‌دهد که به‌طور متوسط هر ۷/ ۳سال اختلالات زنجیره تامین به مدت یک ماه یا بیشتر رخ می‌دهد و این اختلالات می‌توانند قیمت گزافی داشته باشند: آنها به‌طور متوسط ۴۵درصد از سود سالانه را در طول یک دهه برای سازمان هزینه می‌کنند. نتیجه تحقیقات موسسه مکنزی نشان می‌دهد پنج حوزه وجود دارد که آسیب‌پذیری‌های زنجیره تامین اغلب در آنها ظاهر می‌شود. این حوزه‌ها به ترتیب شامل شبکه‌های برنامه‏‌ریزی و تامین‏‌کنندگان، سیستم‏‌های حمل و نقل و لجستیک، تاب‏‌آوری مالی، پیچیدگی محصول و بلوغ سازمانی هستند و بدترین فشار را حین اختلال جهانی زنجیره تامین متحمل می‌شوند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com