1  |  0

چاه‌های نفت‌خیز در سبد واگذاری به دانش‌بنیان‌ها

چاه‌های نفت‌خیز در سبد واگذاری به دانش‌بنیان‌ها

علی براتی در همایش توجیهی طرح احیای چاه‌های بسته و کم‌بازده نفتی که صبح روز سه‌شنبه (۲۴ آبان‌ماه) با هدف پرداختن به موضوع و شرایط قراردادی و معرفی سبد چاه‌ها با حضور شرکت‌های فناور و نمایندگانی از شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز و با همکاری پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت در مرکز همایش‌های تخصصی شرکت ملی نفت ایران (باشگاه کوشک) برگزار شد، به بیان جزئیات طرح احیای چاه‌های بسته و کم‌بهره و سبد چاه‌ها پرداخت و گفت: پس از بررسی‌ها و ارزیابی‌های انجام‌شده ۷۹ حلقه چاه مربوط به شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی و نفت فلات قاره در سبد چاه‌ها قرار گرفته است، البته پیش از این و در مرحله نخست تعداد چاه‌ها بیشتر بود، اما با بررسی‌های دوباره و لحاظ کردن برخی ملاحظات تعداد آنها کاهش یافت.
به‌ گفته وی، از مجموع ۷۹ چاه موجود در سبد، ۳۳ حلقه در محدوده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۲۵ حلقه در محدوده عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی و ۲۱ حلقه در محدوده شرکت نفت فلات قاره ایران قرار دارد.
معاون مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران افزود: از نظر ریسک‌پذیر بودن نیز ۵۴ حلقه چاه جزو چاه‌های پرریسک هستند، ۱۸ حلقه چاه ریسک متوسط دارند و هفت حلقه چاه در طبقه‌بندی کم‌ریسک قرار می‌گیرند.
براتی ادامه داد: در ضمن از میان ۷۹ حلقه چاه نهایی‌شده، ۶۴ حلقه چاه‌های فعال کم‌بهره و ۱۵ حلقه از جمله چاه‌های بسته است.
وی به بیان مشکلات مربوط به چاه‌های کم‌بهره پرداخت و گفت: البته تلاش شده چاه‌هایی انتخاب شوند که ریسک مخزنی نداشته باشند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: شانا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com