1  |  1

صندوق خطرپذیر حوزه پتروشیمی راه اندازی می شود

صندوق خطرپذیر حوزه پتروشیمی راه اندازی می شود

فناوری و‎ اقتصاد‎ دانش‎ بنیان ریاست‎ جمهوری‎ و‎ یک هلدینگ حوزه پتروشیمی در راستای حمایت از دانش بنیان های حوزه پتروشیمی و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان موافقت نامه همکاری منعقد کردند.
این موافقت‌نامه بین روح‌الله دهقانی فیروزآبادی به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و مدیر این هلدینگ منعقد شد.
موضوع این موافقت‌نامه همکاری در ‎زمینه سرمایه گذاری، توسعه فناوری و کارآفرینی، با محوریت ارتقای بهره ‎وری، افزایش ظرفیت فناورانه و توسعه ای برای حل مسائل و چالش‎های تولید و خدمات در زمینه های تخصصی صنایع پایین دستی پتروشیمی و خلق ارزش سالانه تا ۲ میلیارد دلار و دانش‌بنیان در زنجیره صنعت پتروشیمی است.
تاسیس صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) به منظور تامین مالی طرح‌های دانش‌بنیان صنعت پتروشیمی با سرمایه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی، تعریف مگاپروژه‎ های دانش ‎بنیان در داخل واحدهای تحقیق و توسعه هلدینگ و کمک به پیشبرد آن از طریق ایجاد همکاری با شرکت‎های دانش‎ بنیان (شروع ۵ مگاپروژه) و ایجاد ارتباط موثر و فعالانه میان هلدینگ و شرکت‎های دانش ‎بنیان با هدف رفع نیازهای صنعتی به تعداد ۱۰۰عدد از محورهای همکاری معاونت علمی و این هلدینگ به شمار می رود.
همچنین شناسایی و ایجاد زنجیره ارزش و توسعه محصولات جدید فناورانه با استفاده از توسعه پارک‌های پتروشیمیایی، تامین خوراک، تجهیزات، دانش فنی و غیره در هلدینگ به کمک شرکت‎های دانش ‎بنیان و فناور با هدف توسعه ۵۰ محصول جدید فناورانه، تامین نیروی انسانی ماهر و نخبه با استفاده از ظرفیت‎های طرفین و جذب حداکثر ۲۰ درصد از نیاز منابع انسانی هلدینگ از طریق برگزاری آزمون‌های مشترک و همچنین برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان از اقدامات دو طرف برای اجرای این موافقت نامه محسوب می شود.
از سوی دیگر بورس ۲۰ نفر جهت اشتغال در هلدینگ و شرکت‌های تابعه پس از تایید هیات مدیره هلدینگ و شرکت‌های تابعه دیگر توافقات این موافقت نامه بود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com