0  |  3

3 تكنيك فراموش‌شده‌ ی سئو

3 تكنيك فراموش‌شده‌ ی سئو

جستجوی كلمات كلیدی، ساخت لینك، و بهینه‌سازی درونی سایت، سه مورد از استراتژی‌های سئوی (SEO) هستند كه توجه زیادی را به خود جلب كرده‌اند. هر كس كه آشنایی مختصری با سئو داشته باشد به سختی این سه استراتژی را فراموش می‌كند.
ولی تكنیك‌های دیگری هم وجود دارند كه چندان جذاب نیستند و به فراموشی سپرده شده‌اند. دلیلش هم این است كه حتی بدون استفاده از این استراتژی‌ها هم می‌توان به رتبه‌های مناسبی دست یافت. این سه استراتژی كه در زیر به آنها اشاره خواهیم كرد این پتانسیل را دارند كه رتبه‌ی سئوی سایت شما را به سطح بعدی برسانند. این تكنیك‌ها در جذب ترافیك به شما كمك خواهند كرد و با استفاده از آنها، برای رسیدن به نتایج بهتر به تلاش و زمان بسیار كمتری احتیاج خواهید داشت.

این تکنیک ها عبارتند از:

1 . نوشتن محتوا بر اساس نیاز و هدف کاربر

گاهی اوقات استراتژی‌های سئوی شما ممكن است به طور ناخواسته تلاش‌های بازاریابی محتوای شما را از بین ببرند. برای اینكه این اتفاق نیفتد روی ایجاد محتوایی تمركز كنید كه با هدف كاربر همخوانی دارند. به یاد داشته باشید كه وقتی كسی كلمه یا عبارتی از لیست شما را جستجو می‌كند ممكن است هدفی متفاوت با هدفی كه شما به دنبالش هستید داشته باشد. پیشنهاد می‌كنیم كلمات كلیدی خود را در گوگل جستجو كرده و نتایج جستجو را بررسی نمایید. از آنجایی كه گوگل به خوبی می‌تواند هدف از جستجو را تشخیص دهد، شما هم می‌توانید از صفحات اول گوگل بفهمید كه مردم واقعا دنبال چه هستند

2 . شبكه‌سازی

شبكه‌سازی(به‌خصوص شبكه‌سازی آنلاین)، برای ایجاد فرصت‌ها و روابط سودمند متقابل بسیار مفید است.

شبكه‌سازی به چند طریق می‌تواند برای سئو ضروری باشد كه ما در اینجا به سه مورد از مهم‌ترین آنها اشاره می‌كنیم:

  • ایجاد روابط با سایر سایت‌ها و انتشارات
  • ارتباط با افراد تاثیرگذار
  • افزایش دسترسی به لینك‌های خارجی

3 . بهینه‌سازی تجربه‌ی كاربری

یك تجربه‌‌ی كاربری خوب در اصل بدین معنی است كه بازدیدكنندگان به راحتی می‌توانند آنچه را كه نیاز دارند در صفحه‌ی شما بیابند و از آن استفاده كنند. عوامل متعددی باعث ایجاد یك تجربه‌ی كاربری مثبت می‌شوند كه اكثر آنها به یك چیز ختم می‌َگردند: به بازدیدكنندگان دقیقا همان چیزی را ارائه می‌دهند كه می‌خواهند. با بهینه‌سازی یك تجربه‌ی كاربری خوب می‌توانید اطمینان حاصل كنید كه بازدیدكنندگان درك مثبتی از سایت شما دارند و تشویق می‌شوند مطالب آن را به اشتراك بگذارند. تمام این كارها باعث افزایش رتبه‌ی سایت شما در موتورهای جستجو می‌گردند.

برای بهینه‌سازی تجربه‌ی كاربری، باید عناصر زیر را در سایت خود قرار دهید:

  • ساختار بهینه‌ی شده‌ی لینك داخلی برای هدایت كاربران و موتورهای جستجو از طریق محتوایتان
  • گنجاندن ویدیوها و تصاویر مرتبط در محتوا
  • نوعی طراحی كه در تمام دستگاه‌ها قابل‌دسترس باشد
  • اندازه‌ی فونت قابل خواندن

سه استراتژی فوق باید بخشی از هر استراتژی سئو باشند. در حالی كه به طور بالقوه بدون انجام این استراتژی‌ها هم می‌توانید به رتبه‌ی مناسب دست یابید، ولی تضمین می‌كنیم كه این استراتژی‌ها كار شما را راحت‌تر كرده و به شما كمك می‌كنند رتبه‌های بهینه‌ ای را به دست آورید.

برگرفته از سایت entrepreneur.com

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com