0  |  0

انقلاب صنعتی چهارم متاورس صنعتی است

انقلاب صنعتی چهارم متاورس صنعتی است

مهدی عرب زاده یکتا، مشاور، استراتژیست و خط مشی‌گذار حوزه دیجیتال در حاشیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ در رویداد نکستیشن درباره متاورس در حوزه صنعت گفت: همزاد دیجیتال می‌تواند بر روی زنجیره ارزش تأثیر بگذارد و امروز بلوک‌های اصلی سازنده دنیای متاورس است که ارتباط معنی‌دار بین بخش‌های مختلف ایجاد می‌کند.

وی اظهار کرد: از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۲۰ انقلاب صنعتی چهارم شکل گرفت و پنج لایه معماری را مورد بازنگری قرار داد که در انقلاب صنعتی چهارم در سال ۲۰۱۸، دو معماری Rami۴ و IIRA شکل گرفته که در نسخه‌های جدید با هم یکپارچه می‌شوند.

این استراتژیست و خط مشی‌گذار حوزه دیجیتال گفت: باید بر اساس جمع آوری داده‌ها به این جمع بندی برسیم که اگر قرار است در صنعت باشیم و پیاده‌سازی کنیم، انتظار خروجی در هر بخش از صنعت چه چیزی است؟»

وی اظهار کرد: هر سند در حوزه صنعت مستلزم داشتن سه گام است که در گام اول باید مدل اطلاعاتی برای متادیتاهای تولید شده رسم شود، در گام دوم دستورالعمل برنامه مهاجرت (همگرایی) مبتنی بر یک معماری جهان شمول تدوین شود و در گام سوم سیستم رصدگر و هدایت‌کننده اصلی شکل بگیرد.

عرب زاده یکتا عنوان کرد: بحث دستورالعمل معاشرت و پروتکل‌ها و ارتباطات در این خصوص نیازمند ارتقاست، تلاش بر رفع مشکلات و تسهیلگری در این خصوص داریم اما همچنان مشکل برقرار است و ما نمی‌توانیم تأثیر تسهیل پردازی از شکل گیری بیگ دیتاها را ایجاد کنیم که تبدیل به رصدگر شود، این رصدگر همان نسخه‌ی دیجیتالی است که به عنوان مغز متفکر قرار است در سطح فرآیند و تولید نظاره گر کل اتفاقات محصول باشد.

این استراتژیست و خط مشی‌گذار حوزه دیجیتال از متاورس صنعتی به عنوان انقلاب صنعتی چهارم نام برد و افزود: تصویری که احتمالاً ما در انتهای انقلاب صنعتی چهارم می‌خواهیم داشته باشیم، در نهایت با چیزی شبیه همین موضوع که لایه به لایه، همه‌چیز را میفهمد و آنالیز کرده و خروجی نهایی را به شکل نهایی مد نظر خود می‌رساند، خواهد بود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com