0  |  0

بهم ریختگی نرخ بازده بدون ریسک چیست؟

بهم ریختگی نرخ بازده بدون ریسک چیست؟

به بی قاعدگی میان نرخ بازده واقعی تاریخی اوراق قرضه دولتی و بازده سهام بهم ریختگی بازده بدون ریسک گفته می شود. این مفهوم دقیقا عکس مفهوم بهم ریختگی صرف ریسک می باشد. به بیانی دیگر، این مفهوم بازده را از اختلاف کمترین بازده در سهام و اوراق قرضه می سنجد.

بهم ریختگی نرخ بازده بدون ریسک به دنبال این است با توجه به ترجیحات سرمایه گذاران چرا بازده اوراق قرضه نسبت به سهام پایین­ تر می باشد. و اگر سرمایه گذاران به دنبال بازده بالا هستند چرا اوراق قرضه قسمت بیشتری از پرتفوی سرمایه گذاران را تشکیل می دهد؟ سرمایه گذاری در بیشتر سهام موجود در بازار و پایین آمدن قیمت آنها، باعث بالا رفتن قیمت اوراق قرضه می شود که این امر اختلاف بازده میان سهام و اوراق قرضه را کاهش می دهد.

 

دریافت فایل

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: برگرفته از سایت Investopedia
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com