0  |  0

نکاتی برای تشریح "ساختار هزينه ها" در بوم ناب

نکاتی برای تشریح "ساختار هزينه ها" در بوم ناب

سعي كنيد تمام هزينه‌هاي كسب و كار خود(مثل هزينه‌هاي جذب مشتري، هزينه‌هاي توزيع، ميزباني وب، افراد و غيره) را لحاظ كنيد.

90 درصد كسب و كارهاي جديد به اين خاطر شكست مي‌خورند كه هزينه‌ي راه‌اندازي و اجراي كسب و كارهاي خود را به درستي لحاظ نمي‌كنند.

نكته! براي اينكه مطمئن شويد هزينه‌اي به طور تصادفي از چشم شما دور نمانده است، ببينيد كه از هر بخش بوم نام خود كدام هزينه‌ها را مي‌توانيد استخراج كنيد. به عنوان مثال هزينه‌ي ايجاد، توسعه، و راه‌اندازي محصولات و خدماتی كه در ارزش پيشنهادي خود به آنها وعده داده‌ايد چيست؟ هزينه‌ي شناسايي مشتريان هدف چقدر است؟ هزينه‌ي ارتباط با كاربران و مطلع نگه داشتن آنها از برند خود چقدر است؟ وقتي اين بخش را پر مي‌كنيد مدتي هم در مورد هزينه‌ های احتمالی پیش بینی نشده فكر كنيد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com