0  |  22

10 عادتی که شما را از ثروتمند شدن باز می دارد

10 عادتی که شما را از ثروتمند شدن باز می دارد

دوست دارید میلیونر شوید؟
همه ما می خواهیم میلیونر شویم! ولی عادت های اشتباهی وجود دارند که ما را از رسیدن به این هدف باز می دارند. اگر این عادات را کنار بگذارید خواهید دید که میلیونر شدن چندان هم دور از دسترس نیست.


در ادامه این 10 عادت را بررسی می کنیم:

1.زیاد می خوابید

برخاستن از رختخواب در صبح یک روز سرد بارانی بسیار سخت است، قبول داریم. ولی بد نیست بدانید که اکثر افراد موفق زودتر از همه ی افراد خانواده از خواب برمی خیزند تا وقت بیشتری برای انجام کارهای شان داشته باشند.


سحر خیز باش تا کامروا شوی!

2.به سلامت تان اهمیت نمی دهید.

وقتی شما قوی نباشید: زود خسته می شوید، استرس زیادی تحمل می کنید، کارآیی کمتری دارید و نهایتا بسیار بیشتر مستعد بیمار شدن هستید.

3.مطالعه نمی کنید.

مطالعه همان ورزش ذهن است. زمانی که شما ذهنی قوی و ورزیده داشته باشید می توانید جنبه های مختلفی از یک موضوع را بررسی کنید و راه حل های موثرتر و خلاقانه تری بیابید. مطالعه شما را ترغیب می کند که به رویاهای بزرگتر و دست نیافتنی تری دل ببندید.

4.فقط یک منبع درآمد دارید.

ثروتمندان منابع درآمدی متعددی دارند. این لزوما به این معنی نیست که شما باید بعد از پایان ساعت کاری تان مسافر کشی کنید (البته اگر تا زمانی که شغل بهتری پیدا نکردید این کار را بتوانید انجام دهید بد نیست!). شما می توانید یک کسب و کار آنلاین داشته باشید و از این راه درآمد بیشتری کسب کنید.

5.حساب پول هایی که خرج می کنید را ندارید.

اکثر افراد حساب دخل و خرج خود را نگه نمی دارند، بنابراین همیشه  بیشتر از درآمدشان پول صرف می کنند و به دردسر می افتند. اگر الان در چنین وضعیت هستید بهتر است از خرج های اضافی صرف نظر کنید و از یک مشاور مالی کمک بخواهید.

6.با منفی باف ها در ارتباط هستید.

نشست و برخاست با افراد موفق و الهام بخش شما را به سمت پیشرفت سوق می دهد. پس بهتر است هر چه زودتر ارتباط خود را با افراد ناامید قطع کنید.

7.کار را به تعویق می اندازید.

گفتن اینکه می خواهید میلیونر شوید یک چیز است و عمل کردن به آن چیز دیگر. اگر می خواهید از رکود اقتصادی خارج شوید بهتر است هر چه زودتر از ناله و شکایت دست بکشید و شروع به پول درآوردن کنید.

8.محدوده ی امن خود را رها نمی کنید.

پذیرفتن ریسک و رها کردن وضعیت راه فعلی خیلی سخت است. اما موفق شدن و پولدار شدن به تمام این سختی ها می ارزد.

9.اهداف کوتاه مدت روزانه ندارید.

لیست فعالیت ها و اهداف روزانه تان را اول صبح بنویسید. این لیست شما را وادار می کند که همه ی آن کارها را انجام دهید و در واقع به شما انگیزه ی لازم را برای یک روز پر کار می دهد.

10.منفی بافی می کنید.

کولی رویتز می گوید:"دستیابی به موفقیت بلند مدت در گرو داشتن ذهنی مثبت اندیش است."
برخی از تفکرات مخرب و راه غلبه بر آن ها:
الف. به توانایی های خود شک دارید.
شما می توانید با آموزش، تمرین و مشاوره ی یک مربی از این تفکر دوری کنید.
ب. باور ندارید که می توانید به اهدافتان برسید.
بر روی به دست آوردن اهداف روزانه که به آن اشاره کردیم تمرکز کنید و بیش تر از قبل تلاش کنید.
ج. رقابت برایتان دشوار است .
اگرهرگز تلاش نکنید هرگز موفق نمی شوید. از رقابت استقبال کنید حتی اگر هم موفق نشوید یک تجربه ارزشمند کسب کرده اید.
د. نمی توانید بر روی کارتان متمرکز شوید.
با برنامه ریزی درست می توانید حواس خود را بر روی فعالیت های کلیدی تان متمرکز کنید.

منبع: entrepreneur 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com