1  |  2

قابلیت جدید اینستاگرام: پین کردن پست‌ها در بالای پروفایل

قابلیت جدید اینستاگرام: پین کردن پست‌ها در بالای پروفایل

اینستاگرام در حال تست قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد برخی از پست‌های درج شده در حساب‌شان را در بالای پروفایل خود پین کنند تا پیش از دیگر پست‌ها در معرض دید قرار گیرد.
آزمایش این قابلیت فعلا به صورت محدود برای برخی حساب‌های کاربری فعال شده و کاربران را قادر می‌سازد تا بتوانند برخی از پست‌ها را نسبت به دیگر پست‌های حساب خود هایلایت کرده و به صورت پین شده در بالای پست‌های دیگر به نمایش در آورند. این امکان مشابه قابلیت توییت‌های پین شده توییتر یا ویدئوهای پین شده تیک‌تاک است. در نتیجه تولیدکنندگان محتوا می‌توانند بدون آنکه از کاربران بخواهند صفحه را اسکرول کنند، توجه بازدیدکننده را به یکی از پست‌های قدیمی صفحه که مدنظر است جلب کنند. متا (شرکت مادر فیس‌بوک و مالک اینستاگرام) در پاسخ به پیگیری‌های «تک‌کرانچ» تایید کرد که درحال کار روی قابلیت جدیدی برای مزیت‌بخشی به گروه خاصی از پست‌های داخل پروفایل است.
به نظر می‌رسد کار روی این قابلیت از چندین ماه پیش آغاز شده و در ماه ژانویه توسط فردی به نام الساندرو پالوزی افشا شده است. اینستاگرام پیش‌تر از قابلیت مشابهی برای هایلایت کردن استوری‌ها در پروفایل رونمایی کرده بود. تولیدکنندگان محتوا معمولا از قابلیت مذکور برای درج محتواهای مشخصی مانند بخش پرسش و پاسخ (Q&A)، ذکر منابع، رویدادها و‌… استفاده می‌کنند و از این طریق به پروفایل خود نظم می‌دهند. چنانچه قابلیت پین کردن پست‌ها از مرحله آزمایشی سربلند بیرون بیاید و در اختیار عموم کاربران قرار گیرد، می‌تواند بستری برای تاکید بیشتر بر برخی محتواهای محبوب ایجاد کند. همچنین این فضا می‌تواند به فضای تبلیغاتی جدیدی تبدیل شود و اینفلوئنسرهایی که با برندهای خاص همکاری دارند، از آن برای نمایش محتواهای ویژه و سفارشی استفاده کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com