0  |  0

شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌

شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌

عباس مزیکی با بیان اینکه معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان در قانون تشکیل شرکت‌های دانش بنیان پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: معافیت مالیاتی این شرکت‌ها مشروط به استقرار و نوع فعالیتی است که انجام می‌دهند.

وی افزود: براساس تاییدیه متولیان شهرک علمی- تحقیقاتی به اداره امور مالیاتی که درصد و نوع دانش و فناوری شرکت‌ها را مشخص می‌کند، ما بر همان مبنا و طبق قانون آن بخش از فعالیتی را که در شهرک انجام می‌شود، معافیت عملکرد اعمال می‌کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان اینکه بخش ارزش افزوده، معافیت خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌ها شروط لازم برای معافیت را رعایت کنند، ما نیز بی تردید با توجه به نامگذاری سال (تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین) که باید از تولید دانش بنیان‌ها حمایت شود، این مهم را رعایت خواهیم کرد.

مزیکی تصریح کرد: اگر تاکنون دانش‌بنیان‌ها مشکلاتی در حوزه مالیاتی داشتند در این زمینه با مسئولان شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان همفکری خواهیم کرد و امید است که مشکلات مرتفع شود.

وی افزود: یکی از معاونان اداره مالیاتی به عنوان رابط تعیین خواهد شد تا شرکت‌های دانش بنیان از مجموعه تسهیلاتی مانند بخشودگی، تقسیط و … که در اختیار اداره کل است، بهره‌مند شوند و ما بتوانیم معافیت قانونی این شرکت‌ها را که حقشان است با سهولت بیشتری اعمال کنیم تا دانش بنیان‌ها به فعالیت اصلی خود برسند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com