0  |  0

ارائه تسهیلات جدید‌ به صنایع کوچک

ارائه تسهیلات جدید‌ به صنایع کوچک

معاون صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با یکی از بانک‌ها منعقد کردیم، می‌‌‌توانیم از طریق صدور ضمانت‌نامه تا‌ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع کوچک بپردازیم.
محبوب پناهی با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به موجب قانون، صرفا برای پر کردن خلأ وثیقه مابین تولیدکننده و ذی‌نفعان بانکی تشکیل شده است، اظهار کرد: زمانی که سرمایه‌گذار یا کارآفرین به دنبال راه‌اندازی واحد تولیدی است، تمام دارایی خود را صرف خرید و راه‌‌‌اندازی تاسیسات فیزیکی، ماشین‌‌‌آلات و مواردی از این قبیل خواهد کرد و تقریبا دارایی قابل‌توجهی که بتواند به‌عنوان وثیقه نزد بانک‌ها به ضمانت بگذارد، نخواهد داشت. زمانی که برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها مراجعه می‌کند، بانک‌ها به دلیل داشتن نگاه اقتصادی، محل اجرای طرح را به‌عنوان وثیقه نمی‌‌‌پذیرند و معمولا تولیدکننده با مشکل مواجه خواهد شد. معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک تاکید کرد: صندوق ضمانت صرفا برای پر کردن این خلأ تاسیس شده است تا این ضمانت‌‌‌نامه را برای واحدهایی که دچار مشکل وثیقه هستند، صادر کند و آنها بتوانند به‌راحتی از تسهیلات بانکی که بیشتر، تسهیلات سرمایه در گردش است، استفاده کنند. در این راستا صندوق ضمانت با تمامی بانک‌های کشور اعم از خصوصی و دولتی تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌هایی دارد و ضمانت‌‌‌نامه صندوق مورد پذیرش تمامی بانک‌ها در سطح کشور است. معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: در همین راستا با امضای تفاهم‌نامه‌‌‌ با یکی از بانک‌ها، امسال می‌‌‌توانیم تا مبلغ ۱۰‌هزار میلیارد ریال (هزار میلیارد تومان) تسهیلات را با معرفی و تضمین صندوق و از طریق صدور ضمانت‌نامه در اختیار صاحبان صنایع کوچک‌‌‌ به واحدهای متقاضی اعطا کنیم. پناهی یادآور شد: تاکنون صندوق بیش از ۱۲‌هزار میلیارد ریال ضمانت‌نامه صادر کرده و توانسته است اثربخشی مطلوبی در حوزه‌‌‌های اقتصادی از جمله اشتغال‌زایی و احیای واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل، به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه‌یافته و همچنین مناطق آسیب‌دیده از حوادث طبیعی از جمله مناطق زلزله‌‌‌زده کرمانشاه داشته باشد. وی افزود: امسال نیز به‌منظور اثربخشی بیشتر، سقف ضمانت‌‌‌نامه‌‌‌ها از ۳۰ به ۵۰میلیارد ریال و ضمانت‌‌‌نامه‌‌‌های پیمانکاری از ۳۰ به ۷۰میلیارد ریال افزایش یافته است. با توجه به صدور ضمانت‌نامه‌‌‌های اعتباری، از جمله سرمایه در گردش، توسعه و خرید اعتباری و همچنین ضمانت‌‌‌نامه‌‌‌های پیمانکاری از جمله شرکت در مزایده و مناقصه، پیش‌پرداخت و حسن انجام کار توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، می‌‌‌توانیم ادعا کنیم که سبد محصولات صندوق دارای تنوع زیادی است که می‌‌‌تواند اکثر فعالیت‌‌‌های صنعتی کشور در صنایع کوچک را تحت پوشش قرار دهد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com