0  |  0

پایه اصلی توسعه کسب‌وکار‌های دانش‌بنیان، تعاون است

پایه اصلی توسعه کسب‌وکار‌های دانش‌بنیان، تعاون است

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پایه و اساس اصلی توسعه کسب‌وکار‌های دانش‌بنیان، تعاون است. مهدی مسکنی در رویداد RINO SKILL با اشاره به پیوند مستقیم بین مهارت و اشتغال اظهار کرد: مهم‌ترین مهارت، تعاون و با هم کار کردن است که در توسعه کسب‌وکار‌ها خیلی مهم و اساسی است.
معاون امور تعاون با تاکید بر مهارت‌های ایده‌پردازی، خلاقیت و تیم‌سازی تصریح کرد: زمانی خلاقیت به یک محصول موفق تبدیل می‌شود که بحث تعاون، تیم‌داری و با هم کار کردن گسترش یابد. مسکنی خاطرنشان کرد: فرهنگ و مهارت تعاون باید از سنین اولیه کودک آموزش داده شود، زیرا تعاون عنصر اصلی توسعه کار‌های تیمی است. حسین فتحی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی، نیز در این رویداد با بیان اینکه اقتصاد ما بر پایه سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی شکل یافته است، گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، اگر اقتصاد با مردم و برای مردم شروع شود، بهترین و برترین نوع اقتصاد خواهد بود. او با اشاره به تاسیس مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران «منتا» در استان آذربایجان‌ شرقی گفت: افرادی که‌ ایده‌های خوبی دارند می‌توانند آن‌ ایده را به خلاقیت و نوآوری و سپس به یک واحد کسب‌و‌کار که منجر به کارآفرینی شود، تبدیل کنند. فتحی با بیان اینکه آینده مشاغل به سمت دانش‌بنیان در حال حرکت است، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ با توجه به تعهد ایجاد اشتغال برای ۱۲هزار نفر، این اداره کل توانسته است ظرفیت ۱۵هزار اشتغال ایجاد کند.
علی مشایخی، مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی، نیز در این مراسم گفت: هدف از برگزاری این رویداد بررسی چالش‌های آموزش‌های مهارت‌محور و آموزش‌های دانش‌بنیان است. او افزود: از جمله چالش‌های مهم در جامعه صنعت، عدم وجود نیروی کارِ ماهر، کارآمد و متخصص موردنیاز صنعت است. مشایخی اظهار کرد: حلقه مفقوده بین آموزش‌های دانشگاهی و صنعت، مهارت است؛ به نحوی که بتوانیم نیاز صنعت را به نیروی کار متخصص و ماهر محقق کنیم. رویداد RINO SKILL با بررسی چالش‌های آموزش‌های مهارتی دانش‌بنیان در رفع نیاز‌های صنایع و نقش سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در تبریز بر‌گزار شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com